cca 1892 Mikszáth Kálmán (1847-1910) író Országgyűlési karczolatok (1892, Légrády) kézirattöredéke, rajta saját kezű soraival, ismeretlen személy utólagos soraival a forrásmegjelelésre vonatkozóan ("Mikszáth Kálmán eredeti kézírása"), szakadt, sérült, 13x15 cm
1900 Tisza Kálmán (1830-1902) miniszterelnök saját kézzel írt levele Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek melyben tankönyvek ügyében érdeklődik. Egy beírt oldal, borítékkal. / Hand written letter by Hungarian prime minister Kálmán Tisza to Kálmán Szél, dean in Salonta
cca 1900-1905 Déry Béla (1870-1932) festőművész, a Nemzeti Szalon későbbi igazgatójának autográf sorai Kézdi Kovács László (1864-1942) festő, újságíró, a Pesti Hírlap belső munkatársa részére. Déry Béla autográf aláírásával, abbáziai képeslapon.
1908 Kenedi Géza, eredetileg Kaufmann Géza (1853-1935) ügyvéd, író, újságíró, a Pesti Hírlap szerkesztője, országgyűlési képviselő (1910-18) autográf szellemes üdvözlő sorai kollégájának, Kézdi Kovács László (1864-1942) festő, újságíró, a Pesti Hírlap belső munkatársának küldve. Kenedi Géza autográf aláírásával.
1909 Az ujjászervezett Müncheni Magyar Egyesület első összejövetele alkalmából készült egyedi rajzos, levelezőlapként elküldött kártyája, a Pesti Hírlap szerkesztőségének címezve, a tagok autográf aláírásával: B. Pauly Erik (1870-?) festő, tanár, művészeti író és felsége; Oláh Sándor (1886-1966) festő, Horvát Antal képzőművész, Zochor Dezső órás és optikus, Riedl Sándor, Bodor Lajos és több más be...
1912 Zenta városi és tanyai h. é. keskeny vágányú vasút, 1912. Hossz-szelvény, Variáns hosszszelvények és jellemző-keresztszelvények és Helyszínrajz. Kézzel rajzolt, jegyzetelt szelvényekkel, helyszínrajzokkal. Foltos összeköthető vászon mappában, és széteső félvászon mappákban, a helyszínrajz feltehetőleg nem teljes, foltosak.
cca 1914 Justh Gyula (1850-1917) politikus saját kezű sorai, Abbáziából haza feleségének egy őt is ábrázoló fotólapon, foltos, elmosódott írással, 9x14 cm
1914 Magyary Zoltán (1888-1945) egyetemi tanár, a közigazgatás tudományának nemzetközi hírű művelőjének autográf aláírással ellátott levele Eölvedi Gachal József (1889-1972) festőművésznek, személyes hangvétellel, melyben értesíti eladott képei vételáráról, borítékkal