cca 1915-16 Kézdi-Kovács Lóránt (1897-1916), az I. világháborúban fiatalon elhunyt festőnövendék sorai, sorai szüleihez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikusnak és feleségének, képeslapon, mint katona. Kézdi-Kovács Lóránt autográf aláírásával.
1915 Bp., Györgyi Kálmán (1860-1930) művészeti író, a Magyar Iparművészet szerkesztőjének levele, amelybe felhívja a figyelmet a székesfővárosi elemi iskolások háborús témájú rajzaiból, az Iparművészeti Múzeumban rendezett kiállításra és azon való kalauzolásra. Egy gépelt oldal, Györgyi Kálmán autográf aláírásával
cca 1920-25 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
cca 1920-1930 Nemzeti Ereklye, "Ércbulla", irredenta emléktárgy Nagy-Magyarország vármegyéinek földjéből származó porszemekkel, Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület, kissé kopottas, 10x7 cm
1922 Dr. Gajzágó László (1883-1953) jogtudós, diplomata, későbbi meghatalmazott miniszter mint külügyi osztálytanácsos saját kézzel írt levele dr. Horváth Kornél (1887-?) belügyi tanácsosnak, melyben megsürgeti Levenda Lajos Csehszlovákiában halálra ítélt politikai fogoly magyar állampolgársági eljárását az ítéletmentessége érdekében
1923 Kézdi Kovách Elemér (1898-1976) festőművész nevére szóló igazolás a Orsz. Magy. Kir. Képzőművészeti Főiskolán tett tanulmányokról, Lyka Károly (1869 - 1965) festőművész, művészettörténész, az intézmény rektorának aláírásával, fejléces papíron, pecséttel, hátoldalán ceruzarajzzal