Oscar Wilde 2 kötete: Wilde Oszkár: Versek. Ford. és Wilde-ről szóló tanulmánnyal bevezette: Radó Antal. + A kritikus, mint művész. Tanulmányok. Ford.: Benedek Marcell. Wilde Oszkár összes művei. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas, az egyik kötet kissé sérült borítóval.
Susie Feinschmecker: Dévajságok., melyeket Peter Fendi császári udvari piktor úr bájos aquarelljeihez szerzett - - kisasszony a szebbkeblű közönség múlatságára. Bp., 1989., Zrínyi. Egészoldalas, színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papírtokban, a lapok nagy része kijár.
Ágoston Vilmos: A kisajátított tér. A nemzeti képzelet Doru Munteanu és Wass Albert műveiben. Bp., 2007., Európai Összehasonlító Kisebbségkutatások Közalapítvány. Kiadói papírkötés.
Az 1931. május 16-tól június 21-ig Budapesten rendezett Országos Magyar Turista Kiállítás ismertetője. Szerk.: Vörös Tihamér, Papp László. Bp., (1931), Magyar Turista Szövetség ("Élet"-ny.). Gazdag fekete-fehér képanyaggal, egy kihajtható térképpel. Kiadói papírkötés.
Dumas, [Alexandre]: Király a vérpadon. Ford.: Balla Mihály. Dumas válogatott művei VI. Bp., 1925, Nova (Győri Hirlap-ny., Győr), 320 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapélekkel.