Dr. Somló Bódog: Ethika. Stampfel-féle Tudományos Zsebkönyvtár 59. Bp., [1906], Révai, 60+(2) p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, részben szétvált kötéssel.
Rejtő Jenő (P. Howard): A láthatatlan légió. Kass János rajzaival. Vidám könyvek. Bp., 1956, Magvető, 336 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, a borító és néhány lap kissé foltos.
Dr. Havass Rezső: Emlékezés a Magyar Földrajzi Társaság 50 éves múltjára. Bp., 1922, Magyar Földrajzi Társaság, XXXVI p. Kiadói tűzött papírkötés, erősen sérült, szétvált állapotban.
3 db tanulmány különnyomata (közte 2 dedikált): Süpek Ottó: A világi monódia kezdetei. Különlenyomat a Filológiai Közlöny XXVI. évfolyamának 2. számából. Bp., 1980, Akadémiai-ny. A szerző által DEDIKÁLT. + Vámos Ferenc: A századelő osztrák mestereiről . Különlenyomat a Művészettörténeti Értesítő 1966. évi 1. számából. Bp., 1966, Akadémiai-ny. + Krisztinkovich Béla: Anabaptistische Keramik-Denkmäle...
Gróf Széchenyi István: Lovakrul. Szerk. és az utószót írta: Téglás János. Tündérpalota. A Széchenyista Öregdiákok Baráti Társaságának könyvsorozata 3. köt. H.n., é.n., Széchenyi Öregdiákok Baráti Társasága. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés.
Ashenhurst, M.: A halálsugarak. Ford.: György Tamás. Pesti Hírlap Könyvek. Bp., 1935, Légrády Testvérek, 192 p. A borítót Sch. Kovács Kálmán rajzolta. Sérült kiadói papírkötés, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal.
Sándor Iván: A futár. Bp.,1976, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas kiadói papír védőborítóban. A szerző által Balogh Emese (1939-2014) színésznő részére DEDIKÁLT példány.
Giosue Carducci: Dante. Négy képpel, fordította: Elek Artúr, A borítóképet Szántó Lajos rajzolta. Bp., é.n., Kultura Könyvkiadó, kiadói kartonált papírkötésben, javított gerinccel