Jack London: A vadállat; A skarlát. (Egy kötetben). Ford.: Körmendy Viktor. Bp., 1925, Légrády. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, sérült borítóval, helyenként kissé foltos.
Kőrösi Csoma Sándor: Buddha élete és tanításai. Ford., az előszót írta és jegyzetekkel ellátta: Bodor András. Bukarest, 1972, Kriterion. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval.
Verne Gyula: Egy uszó város; A zártörők. (Egy kötetben). Ford.: Miskolczi Henrik. Nemes Mihály és Geiger Richard rajzaival. Verne Gyula munkái. Bp., é.n., Tolnai, 170+(1) p. Oldalszámozáson belüli fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, sérült borítóval, néhány kissé sérült lappal.
Jean de La Fontaine: A szerelmes kurtizán. Válogatott széphistóriák. Ford.: Babits Mihály, Jékely Zoltán, Rónay György. Bp., 1963, Magyar Helikon. Győry Miklós rajzaival illusztrálva. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés. Megjelent 1400 számozott példányban, ebből az 652. számú példány.
Hernádi Gyula: Az ég bútorai. Válogatott elbeszélések. Bp., 1976, Szépirodalmi Könyvkiadó, 524 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző által Balogh Emese (1939-2014) színésznő részére DEDIKÁLT példány.
Tamási Áron: Ragyog egy csillag. A tábla rajzát Fenyves Sándor tervezte. Bp.,1938, Révai, 268 p. A tábla rajzát Fenyves Sándor (1907-1944) grafikus, illusztrátor, festő tervezte. Kiadói festett, fatáblás-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, laza, kissé sérült fűzéssel.
Barabás Gyula: Elveszett arcok. Bp., 1938, Singer és Wolfner, 230+(1) p. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Gyurácz Ferenc: Személyes ügyeim. Tanulmányok, esszék. A szerző által Dr. Bőzsöny Ferenc (1931-2018) a Magyar Rádió egykori főbemondója részére dedikált példány. A Magyar Nyugat Történeti Kiskönyvtára, 10. Vasszilvágy, 2009., Magyar Nyugat. Kiadói kartonált papírkötés.