A nap lakodalma. Román népballadák. Ford.: Komjáthy István. Magyar-Román Könyvtár. Debrecen, 1947, Debreceni Magyar-Román Társaság, 80 p. Kétnyelvű kiadás. Kiadói kissé foltos papírkötés.
"Világ világa, virágnak virága..." [Ómagyar Mária-siralom.] Bemutatja Vizkelety András. Bp., 1986, Európa. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón kis szakadással, a papír védőborítón belsején gyűrődéssel, csak egy melléklettel, a mellékletek nagyrészt hiányoznak. A szerző, Vizkelety András (1931-) Széchenyi-díjas irodalomtörténész, filológus, középkorkutató, egyetemi ...
Csathó Kálmán: Te csak pipálj Ladányi. Egy úri penzió története három felvonásban. Csathó Kálmán Munkái XII. Bp.,én., Singer és Wolfner. Kiadói kissé kopott félbőr-kötésben. A szerző beragasztott aláírásával.
Trócsányi Zoltán: Magyar régiségek és furcsaságok. Bp., 1987., Közgazdasági és Jogi. Az 1924-es Dante kiadás reprint kiadása. Kiadói foltos egészvászon-kötés.
Kolligátum az Olcsó regény 1-2. kötetéből: Heltai Jenő: Az utolsó bohém.; Rákosi Viktor: Egy falusi Hamlet. Bp., én., Athenaeum. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés, bekötött elülső papírborítókkal.
Egry József Emlékmúzeum, Badacsony. Szerk.: Éri István. Badacsony, 1973, Egry József Emlékmúzeum. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.