Eötvös Gyöngyi: Luxushajón dolgozta... - avagy öt év legnagyobb sztorija a világtengerekről egy magyar fiatal szemével - hn.,én., Cruise. Színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, a borító sarkain kis szamárfülekkel.
5 db szerző által aláírt, dedikált könyv: Nemes László: Szerencseszerződés; Jókai Anna: A feladat; Vámos Miklós: Váltás (Pé és Em); Barabás Tibor: Kereszt a hegytetőn; Munkácsi Miklós: A fattyú. Kiadói egészvászon-/műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, vegyes állapotban.
A Kisfaludy-Társaság évlapjai 2 kötete (XII. és XXI. köt.). Bp., 1877/1887, Athenaeum/Franklin-Társulat, IV+274 p. + IV+395 p. Korabeli kartonált papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az egyik kötet kissé hiányos gerinccel és részben felvágatlan lapokkal.
Kalevala, a finnek nemzeti hőskölteménye. A finn eredetiből fordította és a summázó versikéket írta: Vikár Béla. Akseli Gallen-Kallela képeivel illusztrált. Bp., 1935., La Fontaine Irodalmi Társaság (Vác, Kapisztán-ny.), 8+333 p. Második, jubileimi kiadás. Aranyozott félvászon kötésben
Gróf Bánffy Miklós: Erdélyi történet I-III. köt.: I. köt.: Megszámláltattál... I-II. köt., II. köt.: És hijjával találtattál... I-II. köt. III. köt.: Darabokra szaggattatol. Kolozsvár, 2002, Polis-Kalota-Erdélyi Református Egyházkerület. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé sérült gerinccel.