Cs. Szabó László: Magyar néző. Napló az európai valóságról. Bp.,[1939.], Nyugat, 184+3 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói foltos, sérült, javított, papír védőborítóban, foltos lapokkal.
Babits Mihály: Herceg, hátha megjön a tél is! Bp., én.,Athenaeum, 104 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, az utolsó 5 lap alsó sarkán hiánnyal.
Omár Khájjám: Rubáiját. Fordította: Szabó Lőrinc. Szász Endre rézkarcaival illusztrált. Az utószót és a jegyzeteket írta Vekerdi József. Bp., 1965, Magyar Helikon, 30 sztl. lev.+XVII p.+ 3 sztl. lev. Számozott (600/138.) példány. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, gerinc tetején ragasztószalagos ragasztás, címlap kijár, címlapot követő oldalra korabeli ajándékozási sorok ragasztva, több lapon ce...
Fekete István: Téli berek. Reich Károly rajzaival. Bp., 1959, Móra. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopott, foltos borítóval, ajándékozási bejegyzéssel.