A legszebb mesék a világ minden népének mesekincséből. Összegyűjötte Sebők Zsigmond. Bp., 1986, Könyvértékesítő Vállalat. 1916-os kiadás reprintje. Átkötött modern kemény-kötés, kissé foltos lapokkal, volt könyvtári példány.
Mese a lótuszvirágról. Indiai mesék. Vál. és ford.: Schäfferné Földvári Ilona. Bp.,1980,Móra. Színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón egészen kis kopásnyomokkal.
Verses állatmesék. Bera Károly festményeivel. H.n., 1996, Aquila. Színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott gerinccel és borítóval, néhány lap kötés meglazult és apró foltokkal.
Dánielné Lengyel Laura: Idegen világban. Ifjúsági elbeszélés. Bp., 1921, Eisler G. (Ujságüzem-ny.), 111+(1) p. + 4 t. Makoldy József egészoldalas rajzaival. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, sérült, viseltes borítóval, hiányos gerinccel, belül jó állapotban, ajándékozási bejegyzéssel.
Altay Margit: A kék madár. Maurice Maeterlinck filmmeséje. A borító Sebők Imre munkája. Bp., (1941), Palladis Rt., 62 p. Kiadói illusztrált haránt alakú félvászon-kötés, kissé sérült, kopott, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal, ajándékozási bejegyzéssel.