Mauksch Cornélia: Fehér Rózsa és egyéb történetek. Serdülő leányok számára. Mikszáth Kálmán előszavával. Neogrády Antal rajzaival. Bp., 1917., Franklin, IV+379+2 p. +15 t. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
A tuói főnök. Új-kaledóniai mesék és mítoszok. Ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vargyas Gábor. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1979, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
Kürnberger Hedvig: A selmeczi bányában. Elbeszélés az ifjúság számára. A magyar ifjúság könyvesháza. XXI. sz. Pozsony-Bp., én., Stampfel Károly, 82 p. + 4 t. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kijáró, sérült lapokkal, a hátsó szennylap hiányzik, intézményi bélyegzővel, rossz állapotban.
Tutsek Anna: Cilike mátkasága. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, a gerincen kis sérülésekkel.