Tribology handbook. Editor by M. J. Neale. London, 1975., Newnes-Butterworths. Angol nyelven. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban. A tribológia lényegében a súrlódás, kopás és kenés tudománya.
Zeitschrift des Vereines Deutscher Ingenieure. Redakteure (szerk.): Dr. Ing. Th. Peters, Direktor des Vereines, und D. Meyer. Band 52. 1908. Erstes Halbjahr. Berlin, 1908, Selbstverlag des Vereines, 1060 p. (A Német Mérnökök Szövetségének folyóirata, 1908. évi első fél évfolyam, egybekötve). Rengeteg szövegközi, fekete-fehér illusztrációval, illetve kihajtható táblával (műszaki rajzok, keresztmets...
2 db Trabanttal kapcsolatos könyv: Meissner, Franz: Trabant. Hogyan tovább? Ford.: Dr. Buna Béla. Bp., 1978, Műszaki Könyvkiadó. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, sérült borítóval és gerinccel. + Preusch, Eberhard: Így gondozd a Trabantodat. Ford.: Boda István. Bp., 1973, Táncsics. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopottas borítóval.
Prof. A Riedler, M. F. Gutermuth: Maschinentechnische Excursionen. Berich über die Studienreisen. Der Studirenden der Tech. Hochschule im Studienjahre 1884/85. Königliche Rheinisch-Westphälische Technische Hochschule in Aachen. Aachen, 1886, Selbstverlag (Autogr. Druck von Chr. Höller, Wien), (8) p. + 52 t. (gépek vázlatai, műszaki rajzok). Német nyelven. Kiadói félvászon mappában, kissé foltos, s...
D. W. Häntschel: Die Praxis des modernen Maschinenbaues. Berlin,én.,C. A. Weller. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, a táblákon kis sérülésnyomokkal, javításokkal.
Tauber, B. A.: Hegesztőkészülékek és gépek. Ford.: Wittvindits Tibor. Bp., 1954, Nehézipari Könyv- és Folyóiratkiadó Vállalat, 420 p. Számos fekete-fehér ábrával, kihajtható mellékletekkel. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval, intézményi bélyegzőkkel. Megjelent 1000 példányban.