1782 II. Ferdinánd magyar király (1619-1637) 1630. évi átíró oklevelének hiteles másolata, amelyben átírja Telekessy István leleszi prépost, később egri püspök ugyanazon évi átíró oklevelét, aki átírja II. Rudolf magyar király (1576-1608) 1601. évi átíró oklevelét, aki átírja hetesi Pethe Márton (1552-1605) nagyváradi püspök, későbbi bács-kalocsai érsek oklevelét, amelyben megerősíti Olaszliszka m...
1809 Virgil' Éneássa, mellyet Blumaner travesztált, most pedig magyarra fordított: Szalkai ANtal. Második darab. S[áros]patak. 1809. Kéziratos, másolt, jól olvasható másolat, 93 sztl. lev. De az utolsó 6 levélen, "Csokonai még világot nem látott Darabjai" c. írással, az előző kézírástól elütő írásképpel, ez valószínűleg nem teljes. Az elején névbejegyzéssel L. Bay Györgyé [L(udányi Bay György?] Bo...
1847-1848-1849 "Zombath Imre tanulmányai, meghalt 849. mart 25. élete 9. évében." Különféle írás és rajz tanulmányok, a végén "1847 Szabad Királyi Győr-Belvárosi Elemi Fő Tanoda ifjuságának érdem szerinti sorozata 1847. év második félévben." Egybekötve, kissé kopott haránt-alakú félvászon-kötésben.
1851 George Sewall Boutwell (1818-1905) amerikai, abolicionalista északi politikus, massachusetsi kormányzó Kossuth Lajos látogatásakor, üdvözlésére előadott beszédének egy gondolata saját kézzel aláírva "A szabadság soha nem eshet el. Emberek generációi születnek és múlnak el, de legbelsőbb vágyakozásuk halhatatlan" 1851 An autograph signed excerpt from the speech of George Sewall Boutwell (1818...
1861-1866 Régi Győri algymnasiumi diák (Zombath Pál) iskolai jegyzetek: Idiotismi, Szólásmódok 1865, Németnyelvtani jegyzetek 1866, Jegyzőkönyv a latin nyelvhez 1866., kis fűzetek madzaggal egybekötve, 17x11 cm. Valamint "A győri algymnasium 1ső osztály tanonczainak névsora. 1861/62 1-ső félévben, 1861/62 2-dik félévben.", 8 sztl. lev.
1892-1926 Az erdélyi Boicza (Reketyefalva) római katolikus temploma javára Mikitovics Mathilda által tett szentmise alapítványról szóló kétoldalas levél 50kr okmánybélyeggel Lönhart Ferenc (1819-1897) püspök befogadó soraival, aláírásával és pecsétjével, valamint Mailáth Gusztáv Károly püspök által saját kezűleg aláírt felfüggesztéssel