Dr. Bernhard Sigmund Schultze: Lehrbuch der Hebammenkunst. Leizpig, 1889, Wilhelm Engelmann, XXIV+380 p. Kilencedik kiadás. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal. Német nyelven. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopottas, sérült borítóval, a szennylapok sérültek. "Budapesti M. Kir. Bába-képző" bélyegzővel.
Vígh Gyula: Juratanulmányok a Magyar Középhegység északkeleti részéből. Mindszent, 1913., Horváth Antal, 20 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Vigh Gyula (1889-1958) geológus, paleontológus által Noszky Jenő (1880-1951) geológus, paleontológus, a késmárki líceum (1906-1920) tanára részére dedikált példány.
Dr. Mario Sartori: Die Chemie der Kampfstoffe. Braunshweig, 1935, Friedr. Vieweg & Sohn, VIII+259 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé sérült, fakó borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
A daganatok kór- és gyógytana. (A Rák-ABC folytatása). A Budapesten 1937 május 10-15-ig az orvosi továbbképzés központi bizottsága segítségével tartott tanfolyam előadásainak összefoglalása. Szerk.: Manninger Vilmos. Bp., 1937, Magyar Országos Rák Elleni Szövetség. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, a gerincen kis hiánnyal.
Verzár Frigyes: Életről, betegségről és halálról. Népszerű főiskolai előadások. Élet és Tudomány. Bp., [1925], Athenaeum, 231 p. Egyetlen kiadás. A borító illusztrációja Gara Arnold munkája. Kiadói papírkötés, helyenként kissé sérült lapszélekkel, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
Dr. Jámbor Gyula et al.: A gyomor-nyombélfekély, a peptikus (relfux-) oesophagitis és az idült pancreatitis sebészi kezelésének néhány időszerű kérdése. Különlenyomat a Magyar Sebészet c. folyóiratból. Bp., 1973, Ifjúsági Lapkiadó Vállalat (Révai-ny.), 145-156 p. Kiadói tűzött papírkötés. Dr. Jámbor Gyula (1939- ) érsebész, a tanulmány egyik szerzője által DEDIKÁLT.
Dr. Csengődy József, Dr. Jámbor Gyula: Tapasztalataink a Doppler-elv alapján működő ultrahang-áramlásvizsgáló készülékkel peripheriás verőérbetegségekben. Különlenyomat az Orvosképzés c. folyóiratból. Bp., 1973, Ifjúsági Lapkiadó Vállalat (Révai-ny.), 441-447 p. Kiadói tűzött papírkötés. Dr. Jámbor Gyula (1939- ) érsebész, a tanulmány egyik szerzője által DEDIKÁLT.
Dr. Kelen Béla: Gyógyítás röntgen-, rádium- és ibolyántúli sugarakkal. Népszerű Természettudományi Könyvtár 4. Bp., 1923, Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói papírkötés (Gottermayer-kötés), sérült borítóval, hiányos gerinccel.