Hermann István: Lukács György gondolatvilága. Tanulmány a XX. század emberi lehetőségeiről. Elvek és utak. Bp., 1974, Magvető, 415 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által Sziklai László, a BTK Filozófiai Intézet egykori vezetője részére DEDIKÁLT példány.
Petrovics Béla: Felderítő úton a "csodák" birodalmában. A Pszichikai Kutatás Szemináriumának Népszerű Könyvtára 1. sz. Bp., 1942, Pszichikai Kutatás Szemináriuma (Hungária-ny.), 64 p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült, kissé foltos állapotban.
Stekel, Wilhelm: A modern házasság. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Dr. Gartner Pál. Bp., [1931], Novák Rudolf és Társa. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Heller Farkas: Közgazdaságtan. I. köt.: Elméleti közgazdaságtan. Bp., 1925, Németh József. Harmadik kiadás. Kiadói kissé szakadt papírkötés, felvágatlan példány.