Cserépfalu hét és fél évszázada.(Tanulmányok a község hét és fél százados történetéről). Összeáll. és szerk.: Nagy Károly. Cserépfalu, 1998, Cserépfalu Község Önkormányzata. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, a jobb felső szélen kissé gyűrött borítóval, de egyébként jó állapotban.
Szerencs és a Zempléni-hegység. A Szerencsen 2003. május 16-17-én megtartott tudományos konferencia előadásai. Szerk.: Frisnyák Sándor- Gál András. Szerencs- Nyíregyháza, 2003, k.n. Papírkötésben, jó állapotban.
Rácz Imre: Arló, Borsodszentgyörgy, Járdánháza, Hódoscsépány története egyházi levéltári források tükrében. Miskolc, 1991, k.n./ Borsodi Nyomda. A 60-as évek második feléből származó fekete-fehér fotókkal és alaprajzokkal illusztrálva. Papírkötésben, kissé koszos borítóval, de egyébként jó állapotban.
Várnagy Antal: Hőgyész. Községtörténeti monográfia. I-II. rész. I. rész: A kezdetekről 1722-ig. II. rész. 1722-1945. Hőgyész, 1990-1998, Nagyközségi Közös Tanács-Hőgyész Nagyközség Önkormányzata. Az I. kötetben 12 térkép-melléklettel. A II. kötetben 9 térképrajz-melléklettel. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a gerincen kis sérüléssel. Megj...
Tanulmányok a Bódva-völgye múltjából. Szerk.: Bodnár Mónika-Rémiás Tibor. Múzeumi Könyvtár 5. Putnok, 1999., Gömöri Múzeum és Baráti Köre. Fekete-fehér ábrákkal és fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Dr. Kárpáti Béla: Miskolci Irodalom Miskolcon. Miskolc, 1989, a Művészeti és Propaganda Iroda kiadása. Papírkötésben, papír védőborítóban. Kissé szakadt, foltos borítóval, de egyébként jó állapotban.
Józsa László: "Isten hajléka az emberek között" A kunszentmártoni római katolikus nagytemplom. Szeged, 2009., Juhász Nyomda. Képekkel illusztrálva. Kartonált papírkötés. Jó állapotban.
Oláh Tamás: Zemplén Levéltára. Sátoraljaújhely, 2008., Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés. + Országos Műemléki Felügyelőség. Tolna megye műemlékjegyzéke. Budapest, 1966., ÉM Építésügyi Tájékoztatási Központ. Kiadói papírkötés. + Szerk.: Gaál Attila. Áll a régi ház még. Babits Mihály szülőháza. Szekszárd, 1974., szekszárdi Balogh Ádám Múzeum. + Békési élet. Közművelődési és tud...
Az MTESZ Borsod-Abaúj-Zemplén megyei szervezete tevékenysége 1949-1985. Szerk.: Dr. Horváth Béla. Miskolc, 1987, kn. Megjelent 2000 példányban. Számozott példány 200/066. Kiadói festett műbőr-kötés, jó állapotban. Kiadói kopottas papír védőborító.