[Cholnoky Jenő: A Kárpátoktól az Adriáig. Nagy-Magyarország írásban és képben. 355 képpel, számos szövegközti ábrával. Bp.,1934, Somló Béla], 3-275 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó címlappal, foltos lapokkal, a képanyagnál kissé hullámos lapokkal, bélyegzéssel.
Barna János: A makói Hollósy Kornélia színház története. Csanádvármegyei Könyvtár. 18. Makó,1929., Csanád Vármegye Közönsége, (Makói Friss Ujság-ny.),1 t.+136+1 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, egyébként jó állapotban.
A Magyar Tudományos Akadémia Könyvtára 1826-1976. Szerk.: Rózsa György et alii. Bp., 1976, MTA. Benne '150 éves a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtára prospektussal' valamint a kiállítási ünnepség és ülés meghívójával. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Spyros Meletzis - Helen Papadakis: Akropolis und Museum. München-Zürich, 1978, Verlg Schnell & Steiner. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
É. Kovács László: Favágók, cserhántók, szénégetők és fuvarosok a magyarországi Gömörben. Gömör Néprajza XXII. Debrecen, 1990, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói papírkötés.
Dzimski, Gustav: Laibach und seine Umgebungen. Laibach (Ljubljana), 1860, Johann Giontini, 1 t. (kihajtható metszet) + VII+166+(6)+24 p. + 1 t. (kihajtható, színes térkép). Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, dohos állapotban, intézményi bélyegzővel.
Lükő Gábor: Gyula és a Körösköz története a honfoglalás korától napjainkig. A gyulai Erkel Ferenc Múzeum 1955-56-ban készült állandó kiállítása. Magyar Nemzeti Múzeum Rotaprint Üzeme, (2)+30+(4) p. Tűzött papírkötésben. Megjelent 1000 példányban.
Juhász István: Szentföldi utam. Bp., 1929, Budai könyvnyomda, 45 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel. A szerző által DEDIKÁLT példány.