Ortvay Tivadar: Pozsony város utcái és terei. Óváros. Pozsony, 2008, Kalligram. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Művészeti hetek Kolozsvár 1942 május 9-június 6. Budapest, 1942, Országos Irodalmi és Művészeti Tanács. 164 p. + 12 t. Fekete-fehér képekkel és ábrákkal, többek közt Barabás Miklós, Fadrusz János, Hollósy Simon, Thorma János műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói félvászon kötés. + Kolozsvári Művészeti Hetek 1942 május 9-június 6. 7 p. Programfüzet az egyes rendezvényekről.
Weimar. Hrsg. im Auftrag des Weimarer Verkehrsvereins durch seinen Vorsitzenden. Dr. W. F. Mueller, Obersbürgermeister. Weimar, én., Panses Verlag. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, benne szétszakadt, sérült térképpel.
Dr. Sághy Ferenc: A budapesti hastífusz-járványhullámok visszatérésének okai. Különlenyomat a Városi Szemle XXI. évfolyamából. Budapest, 1935, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Papírkötésben, egy helyen szakadt borítóval és a jobb felső sarokban gyűrődésekkel.
Dr. Bódy László: Érvényesülhet-e a főváros szabályrendeletalkotási joga? Különlenyomat a Városi Szemle XXXIII. évfolyamából. Budapest, 1937, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Papírkötésben, jó állapotban.
Roald Amundsen északi útja. (Az északnyugati átjáró.) Ford.: Halász Gyula. A hat világrész - utazások és fölfedezések az Enciklopédia Kiadó reprint sorozata. Bp., 2005., Enciklopédia Kiadó. Kiadói papírkötés.
Popper József: A mai Szovjetorszország. Egy tanulmányút élményei. Pásztor Árpád előszavával. A hat világrész - utazások és fölfedezések az Enciklopédia Kiadó reprint sorozata. Bp., 2005., Enciklopédia Kiadó. Kiadói papírkötés.