G. M. Haardt - L. Audouin-Dubreuil: A Szaharán keresztül. A sivatag első átszelése citroen - automobilon (Touggourttól Timbuktuig.) Ford.: Ballengger Róbertné és Ballengger Henrik. A hat világrész - utazások és fölfedezések az Enciklopédia Kiadó reprint sorozata. Bp., 2006., Enciklopédia Kiadó. Kiadói papírkötés.
Martin Johnson: Afrika csodavilága. Az "elefántok" új kiadása. Ford.: Ruzitska Mária. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval.
Dr. Lendl Adolf: Úti levelek két világrészből. Gozsdu Elek előszavával. Bp., é.n.,Heisler és Kózol Kő- és Könyvnyomdai Műintézet, 8+157 p.+29 t. Kiadói egészvászon-kötés, erősen sérült, gerinc hiányos, néhány lap szélén folt
3 db Velence és Olaszország témájú kötet: Gustav Pauli: Venedig. Leipzig, 1926, E. A. Seemann. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Aranyozott egészvászon-kötésben. + Venedig. Die Wunder Italiens. Seine Kirchen, Paläste und Kunstschätze. Florenz, 1931, G. Fattorusso. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Német nyelven. Kiadói illusztrált papírkötés. + L'Arte in Italia. Ente Nazionale per ...
Nagy Lajos: Budapest Nagykávéház. Bp.,(1936),Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval. Jó állapotban.
Katz Richárd: Vidám napok barna emberek között. Ford.: Görög Imre. Bp., é.n., Tolnai. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Párizs helytörténet, 2 kötet: Camille Jullian: Le Paris des Romains. Les arénes, les thermes. + Marcel Poete: Comment s'est formé Paris. Pour connaitre Paris. Paris, 1924-1925, Libraire Hachette. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a borítókon néhány folttal.