Babits Mihály: Herceg, hátha megjön a tél is! Bp., én.,Athenaeum, 104 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, az utolsó 5 lap alsó sarkán hiánnyal.
Vecsernyés Imre: Ének. Nagy László fotóival. H.n., 1999, szerzői magánkiadás. Kiadói kartonált papírkötés, a borító hátoldala kopott, egyébként jó állapotban.
Együtt Európában. Szerk.: Szépfalusi István. Útitárs, Oslo-Bécs 1971. Bécs, 1971, magánkiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval. A könyv szerkesztője, Szépfalusi István dedikációjával (Parancs János költő, műfordító részére), illetve név- és címbejegyzésével.
Székely Miklósné Mihwaldi Grósz Ilona: 1001 gondolat. Tarlózás az irodalom, költészet, bölcsesség, szellemesség és élettapasztalatok hímes mezején. Bp., 1943, szerzői magánkiadás (Hungária-ny.), 1 t. + 172+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, koszos borítóval, az utolsó néhány lap kijár. A szerző által DEDIKÁLT példány.
A döntő év ifjai. Sándor András, Koroda Miklós, Teknős Péter, Füsi József és Joós F. Imre írásai. Bp., 1952, Ifjúsági Könyvkiadó. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. A könyv egyik szerzője, Joós F. Imre által Hegedüs Géza író részére DEDIKÁLT példány.
Vaszary Gábor: Kislány a láthatáron. Bp., 1941, Nova, 350+(2) p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, sérült gerinccel, kissé kopott, foltos borítóval, néhány kissé sérült lappal.
Majthényi György. A kéz beszél. A gyakorlati chiromantia (tenyérjóslás) kézikönyve. Bp., é.n. (cca 1930), Stádium, 244 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, ajándékozási bejegyzéssel.