8 000 HUF
Herczeg Mihály: A telekkönyvi rendtartás Magyarországban és Erdélyben. Az ezt módosító és kiegészítő törvényekkel, felsőbb rendeletekkel, irománypéldákkal és a M. Kir. Curia 1862-1890. évig hozott és szakaszonként összeállított telekkönyvi döntvényeivel s egy függelékkel, mely a telekkönyvi hatóságnak végrehajtási teendőit tartalmazza. Bp., 1891., Eggenberger, VIII+534+2 p. Negyedik, javított és bővített kiadás. Korabeli egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé foltos, kopott borítóval, kissé sérült, javított címlappal, kissé foltos lapokkal, benne ceruzás bejelölésekkel.