4 800 HUF
12,44 EUR, 13,71 USD
Vékony Sándor (1913-2000): 4 személyes teás szett. Színes mázakkal festett népi cserép. Kopásokkal, lepattanásokkal. Jelzett: Vékony HMV. Első önálló kiállítása szülővárosában 1983-ban volt. 1988-ban Pro Urbe díjat kapott. 1954-ben lett népi iparművész.1956-ban kapta meg a Népművészet Mestere címet.