Art-ceramics Number of items: 158
2656897
11050
422
Art-ceramics
Other collectibles
Neohabán kerámia tányér, Hatvan éves a magyar légoltalom (1935-1995), mázrepedésekkel, mázhibákkal jelzett, d: 31 cm
5 000 HUF
2505633
11051
422
Art-ceramics
Other collectibles
Badár Balázs, ifj. (1896-1972) Közepes méretű díszváza. Mázas kerámia, Jelzett,csorba m: 20 cm
2 000 HUF
2596192
11052
422
Art-ceramics
Other collectibles
6 000 HUF
2588950
11053
422
Art-ceramics
Other collectibles
Ifj K. Sné jelzéssel: Díszkorsó. Kézzel festett fekete kerámia. Oldalán körben felirat: Pedagóguskórusok, találkozója, 1983, Debrecen.
A nádudvari fazekasság története is a hódoltság idejére vezethető vissza, egészen az 1930-es évekig a mindennapi élethez tartozó edényeket készítettek, majd emberek igényei megváltoztak és egyre jobban érdekelte őket a látvány. Ma már, hogy modern háztartások szerves részévé válhasson, az ősi forma kincseket kellett átalakítani. Ebben úttörő szerepet vállaltak a nádudvari fazekasok.
3 000 HUF
2588921
11054
422
4800
Art-ceramics
Other collectibles
Vékony Sándor (1913-2000): 4 személyes teás szett. Színes mázakkal festett népi cserép. Kopásokkal, lepattanásokkal. Jelzett: Vékony HMV.
Első önálló kiállítása szülővárosában 1983-ban volt. 1988-ban Pro Urbe díjat kapott. 1954-ben lett népi iparművész.1956-ban kapta meg a Népművészet Mestere címet.
4 800 HUF
2647879
11055
422
Art-ceramics
Other collectibles
Hódmezővásárhelyi kétfüles váza, 2 db, kézzel festett, mázas kerámia, kis kopásnyomokkal, m: 13,5 cm
3 000 HUF
2416525
11056
422
Art-ceramics
Other collectibles
2 000 HUF
2634373
11057
422
Art-ceramics
Other collectibles
Badár Balázs, ifj. (1896-1972): Mázas kerámia urna váza, 2 db. Jelzett, az egyiken egészen apró lepattanással, m: 13,5 cm
4 000 HUF
2682941
11058
422
Art-ceramics
Other collectibles
Erdélyi 19. sz.-i kerámia tál, kézzel festett, kopásnyomokkal, lepattanásokkal, d: 22 cm
3 000 HUF
2682940
11059
422
Art-ceramics
Other collectibles
Erdélyi 19. sz.-i kerámia tál, kézzel festett, kopásnyomokkal, lepattanásokkal, d: 17 cm
2 400 HUF
2682938
11060
422
Art-ceramics
Other collectibles
Népi mintás 19. sz.-i kerámia tál, kézzel festett, kopásnyomokkal, lepattanásokkal, d: 35 cm
18 000 HUF
2660001
11061
422
Art-ceramics
Other collectibles
Schütz Cilli szőlő levél mintás tál, kézzel festett mázas fajansz, jelzett, máz alatti repedésekkel, apró csorbával, 27x20 cm
6 000 HUF
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
over 1.000.000 HUF
100.000 HUF
further page navigation Contact
Fax:
+36 1 / 318-4035