1816 Trencsén, német nyelvű levél olvashatatlan címzettel és aláírással, 3 beírt oldal / 1816 Trencin (Slovakia), letter in German language, unknown writer and recipient, 3 pages
1839 A Kolozsvári Színház "Dumas: Caligula. Az emberi szörnyeteg." c. színdarab plakátja, Hegedüs Lajos jutalomjátéka, hajtott, szakadt, 53x43 cm Hegedűs Lajos (1818-1860) színész, igazgató, drámaíró.
cca 1860-1920 Óriás méretű album, benne régi képek, illusztrációk gyűjteménye: fénynyomatok, színes nyomatok (közte két akvarell és egy ceruzarajz is), különféle témájúak (bibliai, történelmi, művészeti, háborús, stb.), többségében jelzettek (Divald Károly, Gustav Schauer, Franklin-Társulat, stb.) Összesen kb. 110 db, vegyes állapotban és méretben. Aranyozott, dombornyomott egészvászon albumban, 4...
cca 1900-1905 Déry Béla (1870-1932) festőművész, a Nemzeti Szalon későbbi igazgatójának autográf sorai Kézdi Kovács László (1864-1942) festő, újságíró, a Pesti Hírlap belső munkatársa részére. Déry Béla autográf aláírásával, abbáziai képeslapon.
1908 Kenedi Géza, eredetileg Kaufmann Géza (1853-1935) ügyvéd, író, újságíró, a Pesti Hírlap szerkesztője, országgyűlési képviselő (1910-18) autográf szellemes üdvözlő sorai kollégájának, Kézdi Kovács László (1864-1942) festő, újságíró, a Pesti Hírlap belső munkatársának küldve. Kenedi Géza autográf aláírásával.
1909 Az ujjászervezett Müncheni Magyar Egyesület első összejövetele alkalmából készült egyedi rajzos, levelezőlapként elküldött kártyája, a Pesti Hírlap szerkesztőségének címezve, a tagok autográf aláírásával: B. Pauly Erik (1870-?) festő, tanár, művészeti író és felsége; Oláh Sándor (1886-1966) festő, Horvát Antal képzőművész, Zochor Dezső órás és optikus, Riedl Sándor, Bodor Lajos és több más be...