Somogyi József: Eugenika és etika. A fajok sorsának erkölcsi megvilágítása. Bp. 1934. Eggenberger. 57 p. 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban, minimális sérüléssel. Ritka!
[Clodius, Christian August (1737-1784)] Médon, avagy a' böltsnek boszszúállása. Mulatságos játék, három fel-vonásokban. Folgalt, németből magyarra fordított. Kolo'sváratt, én., Hochmeister Márton, 98+2 p. Korabeli kopott kartonált papírkötés.
Bástyai Lóránt: Vadmadárból - vadászmadár. Bp., 1955, "Művelt Nép" Tudományos és Ismeretterjesztő Kiadó (Szikra-ny.), 102+1 p. + 2+10 t. (fekete-fehér képtáblák, ebből 2 egyoldalas, 10 kétoldalas). ifj. Tildy Zoltán fotóival. A borító Mohrlüder Vilmos munkája. Az illusztrációkat ifj. Finta József készítette. Szövegközti rajzokkal, ábrákkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos...
Németh László: A másik mester. A szerző, Németh László (1901-1975) író által ALÁÍRT példány. Bp., én., Franklin. Átkötött amatőr papírkötésben, megviselt állapotban.
Vas István 5 műve, közte két DEDIKÁLT: Ki mást se tud (dedikált); Rapszódia a hűségről; A tűzlopó; Tengerek nélkül (dedikált); Vonzások és választások. Vas István összegyűjtött munkái 1-5. köt. Bp., 1977-1978, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Magyar költőnők antológiája. Összeállította: S. Sárdi Margit, Tóth László. Szerk.: F. Almási Éva. A két összeállító, Tóth László, S. Sárdi Margit, a lektor Jankovics József, a fotókat készítő művész Gottl Egon, valamint Benkő Andrea és egy azonosítatlan személy által, a könyv szerkesztője, F. Almási Éva ( 1955-) könyvkiadó, szerkesztő, lexikográfus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1997., Enciklopédi...
József Jolán: József Attila élete. Bp., 1940, Cserépfalvi. Első kiadás. A költő halála után alig három évvel a nővére által írt visszaemlékezéskötet. A borító Pérely Imre munkája. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói illusztrált papír védőborítóban, illetve átlátszó papír védőfóliában, jó állapotban.