Dinnyés Lajos (1901-1961) politikus, országgyűlési képviselő, miniszterelnök (1947-1948) notesze, benne betűrend szerinti bejegyzések nevekkel és címekkel, köztük művészek, híres személyek
1949 Apró Antal (1913-1994) politikus, országgyűlési képviselő autográf aláírása a Szakszervezetek Országos Tanácsa országos munkaverseny tárgyában írt dicsérő levelén
1953 2db tervpályázat a Miskolci Irodaházra, déli homlokzat és főhomlokzat. Akvarell, ceruza, papír. Jelzés nélkül. Feltekerve, kisebb törésnyomokkal. Lapszéli kisebb sérülésekkel. 1:200. Lapméret: 41x131 cm
1959 Bp., Escher Károly (1890-1966) fényképész, fotóriporter autográf aláírása és sorai Dinnyés Lajos (1901-1961) politikus, országgyűlési képviselő, miniszterelnök (1947-1948) részére, a Petőfi-dagerrotípiáról (az egyetlen Petőfi Sándor alakjáról fennmaradt fénykép) készített felvétele hátoldalán. Karton keretre ragasztva, sérülésekkel, hátoldalán foltokkal, 28,5x19 cm
cca 1960 Népdagyűjtés a Magyar Tudományos Akadémián Tófalvi Sándor (Korond), Kodály Zoltán és Kerényi György fotón, hozzá Tófalvi Sándor autográf verse
1960 Szabó Gyula (1930-2014) színművész személyi nyilvántartó kartonjának anyaga. Benne: aláírt önéletrajza, aláírt szerződése, valamint színigazgatói jellemzései, melyben politikai irányultságára is kitérnek.
1962 Pogány Ö. Gábor (1916-1998) művészettörténész, a Magyar Nemzeti Galéria igazgatójának levele Gerő Zsófia (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lánya részére, amelyben megköszöni az édesapja hagyatékából ajándékozott 120 művész-levelet. 1 géppel írt oldal, fejléces papíron, Pogány Ö. Gábor autográf aláírásával, eredeti borítékban. Mellékelve két lista a művészek nevével (Rippl-Rón...
1969 Somló István (1902-1971) színművész autográf aláírással ellátott levele Sívó Emil szerzőnek, melyet a megküldött Playboy és Penthouse számokhoz mellékelt, melyet kér vissza. Szakadással