Nagy András: Rácz Jenő festőművész. Janus Pannonius Múzeum. Pécs, 2012, Baranya Megyei Múzeumok Igazgatósága, 88 p. Színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
1956/301. Pályázat az 1956-os forradalom vértanúinak emlékművére a 301-es parcellában. Szerk.: Kernács Gabriella és Ungváry Rudolf. Bp.,(1989), Történelmi Igazságtétel Bizottság. Kiadói kartonált papírkötés.
Brian Wildsmith - Charles Keeping - Quentin Blake - Victor Ambrus - Michael Foreman - Raymond Briggs - Anthony Browne: The World of English picture books. Edited by Ikuko Motoki, Sawa Matsuzaki. hn, 1998, Korinsha Press & C. Angol és japán nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Susan Sontag. A fényképezésről. Tanulmány. Ford.: Nemes Anna. Beke László utószavával. Modern Könyvtár 437. Bp., 1981., Európa. Kiadói papírkötés, a borítón kis kopásnyomokkal, az elülső borítón gyűrődésnyommal.
2 db képzőművészet témájú könyv: Lyka Károly: Magyar művészet Münchenben. 1867-1896. Bp., 1951, Művelt Nép. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. + Frank János: Tárlatok - szertartások. Portrék, visszaemlékezések, útinaplók. Bp., 2006, Élet és Irodalom. Kiadói kartonált papírkötés.
Koczogh Ákos: A modern művészet útjai. Bp., 1972., Népművelési Propaganda Iroda. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval. Megjelent 3000 példányban.
Honoré de Balzac: Az ismeretlen remekmű. Ford.: Réz Ádám. Pablo Picasso egészoldalas illusztrációival. Bp., 1977., Magyar Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
1984 Probstner János grafikáinak kiállítása. Sümegi György előszavával. A művész, Probstner János (1943-) kerámikus, grafikus által a katalógus előszavának írója, Sümegi György (1947-) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1984., Helikon Galéria. A művész munkáinak illusztrációival. Kiadói papírkötés.
A Szentendrei Régi Művésztelep hatvan éve 1928-1988. Szentendre,1989., Szentendrei Képtár. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Sümegi György: Katona József múlt századi arcképei. Cumania VI. Historia. Kecskemét, 1979., Bács-Kiskun Megyei Múzeumok Közleményei. Különlenyomat. Papírkötés