Nami király megtérése. Dzsaina legendák és miniatúrák az Uttaradzsdzshajana-Szuttából. Fordította és a jegyzeteket írta: Vekerdi József. Az utószót Wolfgang Morgenroth írta. Prométheusz Könyvek 2. Bp.,1984,Helikon. Kiadói papírkötés.
Kádár Iván et al.: Adatok Magyarország gazdaságtörténetéből. Segédanyag a Magyar Dolgozók Pártja "Politikai Gazdaságtan" szakosított tanfolyama számára. Bp., 1955-1956, Szikra, 93+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal.
Juhász László: Barangolás a magyar múltban. Ez volt a 20. század. Válogatás a Szabad Európa Rádió történelmi sorozatának 20. századi anyagából. Lakitelek, 1992., Antológia. Kiadói papírkötés.
Bíró Zoltán: Saját út. Bp., 1988., Eötvös. Kiadói papírkötés. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzéseivel és jegyzeteivel papírlapokon.
Salamon Konrád: A harmadik út kísérlete. Bp., 1989., Eötvös. Kiadói papírkötés. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzéseivel és jegyzeteivel papírlapokon.
Lukacs, John: A párviadal. A nyolcvannapos párbaj Churchill és Hitler között. 1940. május 10.-július 31. Ford.: Mészáros Klára. Bp., 1993, Európa, 369+(2) p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.