Dr. Kohut Adolf: Bismarck és Magyarország. Bp., 1915, Athenaeum, 160 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, néhány kijáró lappal.
A magyar belügyminisztérium közlése a MAORT szabotázs ügyéről. Bp., 1948., Athenaeum. Félvászon-kötés, szakadozott papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
Lugi Longo: Az olasz nép harca a felszabadulásért. Bp., 1953., Szikra. Kihajtható térkép-melléklettel. Kiadói félvászon-kötésben, a borítókon kis kopásnyomokkal, intézményi bélyegzővel.
Gömöri Endre: A nagy fordulat. Az Országos Béketanács Külpolitikai füzetei 44. sz. Bp., 1955, Országos Béketanács, 47 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Takács József: A földmunkásmozgalom története. Harminc esztendő. Bp., 1926, Magyarországi Földmunkások Országos Szövetsége. Papírkötés, hiányzó hátsó borítóval, pár lap szélén folttal, széteső, rossz állapotban.
Turnin Points. The twentieth century through 1914,1939, 1989 and 2004. / Fordulópontok. A huszadik század 1914, 1939, 1989 és 2004 tükrében. Bp., 2014., Magyar Nemzeti Galéria/Network of European National Institutes for Cultrure (EUNIC.) Angol nyelven. Kiadói papírkötés.