1 800 HUF
Smith Ádám: Vizsgálódás a nemzeti vagyonosság természetéről és okairól. Ford.: Enyedi Lukács és Pólya Jakab. Bevezetéssel ellátta: Kautz Gyula. Nemzetgazdasági Írók Tára. Bp., 1891, MTA-Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt., LXXV+(4)+235+IV p. Aranyozott gerincű könyvkötői félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, sérült borítóval, az elülső kötéstábla nagyrészt elvált a kötéstől, a könyv elején lévő lapok részben elvált fűzéssel, helyenként kissé sérült lapszélekkel. Intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.