Danielik Nep[omuk] János: Columbus vagy Amerika fölfedezése. Pesten, 1857., Szent-István-Társulat (Herz János-ny.),VI+2+399 p.+ 1 t(Arragoniai Ferdinand és Castiliai Isabella acélmetszetű portréja) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal, a címkép hiányzik. Ritka!
Heimler, Dr. Karl: Kunstdenkmäler der Stadt Sopron. I. Band. Die Soproner Altstadt. Sopron, 1941, Röttig-Romwalter. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
Csanád vármegye tíz évvel Trianon után. Csanád vármegye és az egyelőre egyesített Arad- és Torontál vármegyék revíziós emlékalbuma. Összeáll.: Vermes Ernő. Gyula, 1929, Kultura Könyvnyomda és Lapkiadó Rt., 528 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kissé sérült kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borító nagyrészt elvált a könyvtesttől, helyenként kissé foltos lapokkal. Számozott (345./1000) példány. "Szeged-Rókusi Katholikus Kör 1930" intézményi bélyegzővel.
Buza János: Venezuela gyémántmezőin. A szerző, Buza János György (1900-1981) által Kutasi Kovács Lajos (1920-1995) néprajzos, újságíró részére DEDIKÁLT példány. Los Angeles, 1973., Amerikai Magyar Írók. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, egy lapon aláhúzásokkal, a gerincen egészen apró szakadással.
Nagy idők sodrában. A sztáramoravicai református keresztyén egyház és község története 1786-1936. Összeáll.: Dévay Lajos, Gyarmati Sándor. Subotica/Szabadka,(1936), Globus-ny., 124+2 p. (Bácskossuthfalva/ Ómoravica/ Stara Moravica.) Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, névbélyegzővel, névbejegyzéssel, ajándékozási sorokkal. Ritka!
1917-1918 Aradi Királyi Főgimnáziumnak az 1917-18./1918-19. iskolai évekről szóló értesítője. Papírkötésekben, az egyik hiányzó borítóval, foltos, a másik borítója foltos.
Kovács Attila: Dobronaki életképek a 20. század első feléből. Lendva/Landava, 2011, Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet/ Zavod za kulturo madzarske narodnosti. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar és szlovák nyelven. Kiadói kartonált
papírkötés