Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 298

Zsákodi Csiszér János (1883-1953) 1931. "Csengery Antal a Polgári Iskola Megteremtője 1868. / Ép testben ép lélek" ezüstözött bronz emlékérem (ezüstözés erősen lekopott), mellszalag és fül nélkül (36mm) + DN "Turner Kálmán 1914-1956" Br emlékérem, szignó nélkül (39mm) T:3 ph.
31071.

2 000 HUF
5,18
5,71

Habsburg Birodalom 1773. "A Szent Jobb Ragusából Budára való hozatala" Ag emlékérem (3,82g/25mm) T:2- anyaghiba, fülnyom Habsburg Monarchy 1773. Commemorative Ag medallion of the transfer of the hand of Saint Stephan from Ragusa to Buda. "DEXTERA B STEPHANI REGIS ET CONFESSORIS GLORIOSI / QUAM - AB A. MXC. AD MDXXVI. - IN HUN. TUM RAG. - ULT. II. SEC. CULT. - IOS. II. ET M. THER. AVG. - MDCCLXXI. XXIX. MAI. RECVP - ET POST. IX. DIE. DEVOT. HU. D. D.- BUD. QUOT AN. - PUB. VENERAT. - PROPONEND." 3,82g/25mm) C:VF metal error, ear mark
31072.

Habsburg Birodalom 1773. "A Szent Jobb Ragusából Budára való hozatala" Ag emlékérem (3,82g/25mm) T:2- anyaghiba, fülnyom Habsburg Monarchy 1773. Commemorative Ag medallion of the transfer of the hand of Saint Stephan from Ragusa to Buda. "DEXTERA B STEPHANI REGIS ET CONFESSORIS GLORIOSI / QUAM - AB A. MXC. AD MDXXVI. - IN HUN. TUM RAG. - ULT. II. SEC. CULT. - IOS. II. ET M. THER. AVG. - MDCCLXXI. ...

30 000 HUF
77,72
85,71

1885. "Emlékérem a budapesti országos kiállításra" ezüstözött bronz emlékérem "Knopp és Steiner Budapesten" gyártói jelzéssel. "RUDOLF TRÓNÖRÖKÖS A KIÁLLÍTÁS VÉDNÖKE / AZ 1885-IKI BUDAPESTI ORSZÁGOS KIÁLLÍTÁS EMLÉK ÉRME" (38mm) T:2 kopott ezüstözés, ph.
31073.

6 000 HUF
15,54
17,14

1896. "Milleniumi emlék 896-1896 / Ferenc József" kétoldalas bronz emlékérem füllel, szalag nélkül (32,5mm) + DN "Kossuth Lajos / Szabadság, Egyenlőség, Testvériség 1848" kétoldalas fém emlékérem füllel (30mm) T:2 patina
31074.

2 800 HUF
7,25
8,00

~1900. "Szeplőtelenül fogantatott Szent Szűz könyörögj érettünk / Congregation des Enfanis de Marie" ezüstözött fém emlékérem belekarcolt "BERNADET" felirattal (32,5mm) T:2 ph.
31075.

2 000 HUF
5,18
5,71

1911. "Nemzetközi Vas és Gépipari Kiállítás Budapest / Gróf Csáky László Prakfalvi Vas és Acélgyár Részvénytársaság" sárgaréz emlékérem (30mm) T:2- ph.
31076.

2 000 HUF
5,18
5,71

Osztrák-Magyar Monarchia 1914. "I. Ferenc József / Nemzetek háborúja" bronz patrióta medál "BALMBERGER" gyártói jelzéssel (22mm) T:2- Austro-Hungarian Monarchy 1914. "Franz Joseph I / Nation's War (Kaiser Franz Joseph I. v. Oesterreich / Völkerkrieg 1914" bronze patriotic medal with makers mark "BALMBERGER" (22mm) C:VF
31077.

2 400 HUF
6,22
6,86

1922. "Múzeumegyesület Székesfehérvár / Aranybulla" kétoldalas bronz emlékérem (30mm) T:2 patina, ph.
31078.

9 000 HUF
23,32
25,71

1936. "Vivát Béla Xavér a nagy skót telivér" egyoldalas, öntött Sn emlékérem, nem saját dísztokban (59mm) T:2
31079.

4 000 HUF
10,36
11,43

1948. "Magyar Kiskereskedelmi Alkalmazottak Szabad Szakszervezete - Kirakatrendező szakosztály - Munkaverseny 1948" egyoldalas fém plakett, eredeti, kissé kopottas "BOCZÁN KÁROLY BUDAPEST" gyártói tokban (60mm) T:2 oxidáció
31080.

7 000 HUF
18,13
20,00

1948. "Petőfi Sándor / A néppel tüzön-vizet át 1848-1948" kétoldalas jelzett Ag emlékérem kapszulában (24,81g/0.925/35mm) T:PP patina
31081.

6 500 HUF
16,84
18,57

1949. "KISOSZ - Kiskereskedők Országos Szabad Szervezete - Tiszteletdíja - Kirakatverseny 1949" bronz lemezplakett, márványlapon, "LUDVIG" gyártói matricával (lemezplakett 60mm, márványlap (117x81mm) T:2
31082.

3 000 HUF
7,77
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF