R. Alt (1812-1905): A' Temető Pesten. (Váci úti temető.(Ma már nem létezik.) Litográfia, paszpartuban Buda-Pest előadva Alt Rudolf által c. könyvből. 12x18,5cm Jacob és Rudolf Alt munkái nagy hatással voltak a magyar városábrázolás alakulására. Különösen Rudolf részletes, pontos rajzai, festői hatású városképei töltöttek be jelentős ösztönző szerepet a hazai városkép-lithographia fejlődésében. Magyar szempontból ez az egyik legfontosabb művük, a fővárosról megjelent első önálló képes album. A kőnyomatokat Rudolf Alt rajzai nyomán Franz Xaver Sandmann készítette 14x19 cm
E. Obermeyer, E. Schweinfurt után: Knin. Acélmetszet, papír, jelzett a metszeten. Album malerischer Ansichten aus Dalmatien und seinen Nachbarlanden., Österr. Lloyd, Triest, 1855 c. kötetből. Lapszélei apró szakadásokkal. 12x18 cm / steel engraving on paper, with small tears on the edge
C. Steinicken, E. Schweinfurt után: Antivari. Acélmetszet, papír, jelzett a metszeten. Album malerischer Ansichten aus Dalmatien und seinen Nachbarlanden., Österr. Lloyd, Triest, 1855 c. kötetből. Lapszélei apró szakadásokkal. 11,5x18 cm / steel engraving on paper, with small tears on the edge
Barabás Miklós (1810-1898) festménye után, Charpentier A. kőrajza: A meny megérkezése (A Pesti Műegyesület tagjainak 1856. évre). Litográfia, papír. Nyomtatta Lemercier, Párizsban. Üvegezett fa keretben, 73x50 cm