cca 1916-1967 Régi napló, 12 kézzel beírt oldal, barna vászonborítású csatos füzetben, aranyozott lapélekkel + emlékkönyv, kézzel írt bejegyzésekkel, rajzokkal
1916.VII.7 és 8 Kézdi-Kovács Lóránt (1897-1916) festőművész növendék 2 db I. világháborús tábori postai képeslapja édesapjának, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikusnak címezve. Kézdi-Kovács Lóránt autográf aláírásával. Kézdi-Kovács Lóránt fiatalon, 19 évesen 1916-ban hunyt el a háborúban, becses gyűjtői ritkaság!
cca 1920-1940 "Édesanyámnak", kislányportréfotója, benne nemzetiszínű szalaggal, "Hiszek Magyarország feltámadásában." Kopott irredenta kartonmappában, a gerincen sérüléssel, fotó: 8x5 cm
1921 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
1930.III.10 Mészáros Lajosné szül. Kisfaludy Mária (1887-?) gratuláló levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez, műkritikushoz, négy évtizedes művészi munkájának jubileuma alkalmából és a levelében arra kéri meg, hogy gróf Semsey Lászlóról festett, a Műcsarnokban kiállított portréját említse meg. Két kézzel írt oldal címeres, dombornyomott kártyán, Mészáros Lajosné Kisfaludy Mária auto...