Meyer, Franz Sales: Jaennickes Handbuch der Aquarellmalerei. Esslingen a. N., 1923, Paul Neff Verlag, XII+240 p. + XIII t. (színes képtáblák). Német nyelven. Félvászon-kötésben, kissé kopott, foltos, sérült borítóval.
Heinz Lüdecke: Lucas Cranach. Der Künstler und seine Zeit. Berlin, 1953, Henschelverlag. Német nyelven, kiadói félvászon kötésben, kiadói papír védőborítóval, gerince ragasztott
Marx József: Szabó István. Filmek és sorsok. Bp, 2002, Vince Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, szép állapotban.
Gerő László: Magyarországi várépítészet. (Vázlat a magyar várépítés fejezeteiről.) Bp., 1955, Művelt Nép, 511 p. + 1 (térkép) t. Nagyon gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói kopott félvászon kötés. Megjelent 4500 példányban.
Gémes Péter gyűjteményes kiállítása. Kurátor Bán András. Bp., 2000, Műcsarnok. Gazdag képanyaggal, a művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Gémes Péter (1951-1996) képzőművész, az 1980-as, '90-es évek magyar művészetének meghatározó alkotója gyűjteményes kiállítási katalógusa.
Altorjai Sándor (1933-1979.) Szerk.: Beke László, Dékei Krisztina. Bp., 2003, Műcsarnok - Első Magyar Látványtár - MTA Művészettörténeti Kutatóintézet, 480 p. Fekete-fehér és színes képekkel, Altorjai Sándor műveivel gazdagon illusztrált. Oeuvre katalógus. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóba.
Erdész László - Makláry Kálmán: Válogatás 2007-2008. Benne Kádár Béla, Mattis-Teusch János, Moholy-Nagy László, Rozsda Endre, Hantai Simon, Reigl Judit, Csernus Tibor, Sándorfi István és mások. Bp., 2007., Erdész& Makláry Fine Arts. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.