Escher Károly-Vajda Miklós: Bajor Gizi. Bp.,1958, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Kis szakadásokkal Vajda Miklós áltat DEDIKÁLT példány
Magyar Nemzeti Múzeum. Főszerk.: Fodor István. Szerk.: Cs. Lengyel Beatrix. Bp., 1992., Corvina. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Windstärke 12. Eine Auswahl neuer deutscher Karikaturen. Zusammengestellt und eingeleitet von Walter Heynowski. Buchreihe "Frischer Wind" Band 1. Dresden, 1953, VEB Verlag der Kunst. Karikatúra-album, német nyelven. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült borítóval. Kurt Poltiniak (1908-1976) német karikaturista, grafikus, a kötet borítójának illusztrátora által DEDIKÁLT példány.
Tóth János: Az őrségek népi építészete. Bp., 1971, Műszaki Könyvkiadó. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 1700 példányban. + Gilyén Nándor, Mendele Ferenc, Tóth János: A Felső-Tiszavidék népi építészete. Bp., 1981, Műszaki Könyvkiadó. Második kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Hann Ferenc: Paulovics László.
A művész, Paulovics László (1937-) erdélyi magyar grafikus, festő, díszlettervező által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek DEDIKÁLT példány! Kántor Lajos és Kocsis István írásaival. Szentendre, 2008., Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága-Ferenczy Múzeum. Paulovics László műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés,
Van Gogh Face to Face. The Portraits. London, 2000, Thames & Hudson. Gazdag képanyaggal, Vincent van Gogh festményeinek reprodukcióival illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan fóliában.
Bernard Brett: A History of Watercolor. New York, 1984, Excalibur Books. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Judith Dupré: Skyscrapers. Introductory interview with Philip Johnson. New York,1996,Black Dog & Leventhal. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé kopott papír védőborítóban, 46x20 cm