Tárgymutató az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat 1900. évi tavaszi kiállítására. + Tárgymutató az Orsz. Magyar Képzőművészeti Társulat 1900/1. évi téli kiállítására. Bp., 1900, Singer és Wolfner. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, átkötéskor az eredeti elülső papírborítót felhasználták, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példányok.
Neumüller, Michael: Menschen-Sonne-Landschaft. Wien, 1940, Verlag Dr. Othmar Helwich, 96 p. Fekete-fehér fotókkal, köztük művészi aktokkal illusztrálva. Német nyelven. Kissé sérült kiadói félvászon-kötés.
Sinkó Katalin: Adatok a magyar műgyűjtés történetéhez.A szerző, Sinkó Katalin (1941-2013) művészettörténész által Sümegi György (1947-) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány. Bp.,(1978.) , Akadémiai Kiadó, 545-552 p. Különlenyomat (In: Zádori-Szabolcsi: Művészet és felvilágosodás.) Kiadói papírkötés.
Nuoffer, Oskar: Afrikanische Plastik in der Gestaltung von Mutter und Kind. Dresden, é.n. (cca 1920-1940), Carl Reissner. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
Bosnyák Sándor (szerk.): A néphagyomány vonzásában. Az Erzsébetvárosi Galéria kiállítássorozatáról. Bp., 1985, Múzsák Közművelődési Kiadó. Többek közt Bak Imre, Keserü Ilona, Korniss Dezső, Martyn Ferenc, Vajda Lajos műveinek fekete-fehér reprodukcióival illusztrált. Kiadói papír kötésben.
Bodnár Éva: Boldizsár István. A festőművész, Boldizsár István (1897-1984) által Szász Imre (1927-2003) József Attila-díjas író, műfordító. Mai Magyar Művészet. Bp.,1981,Kézpőművészeti Alap. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Zádor Anna: A magyar reformkor művészete.
A szerző, Zádor Anna (1904-1995) Kossuth-díjas művészettörténész által Szász Imre (1927-2003) József Attila-díjas író, műfordító. Bp., 1961., Gondolat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kopott papírkötés, a gerincen kis szakadással.
1967 Új Írás irodalmi, művészeti és kritikai folyóirat, VII. évf. 3. sz., 1967. március. Benne a nyolcvanéves Kassák Lajos írásaival, verseivel, grafikáival. Kissé sérült, 40 p.
Collegium Hungaricum 1967. Kondor Béla festőművész, Vilt Tibor szobrász és Gádor István keramikus műveinek kiállítási katalógusa. Német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, kiadói papír védőborítóban.