Boros Géza: Emlékművek 56-nak. A szerző, Boros Géza (1960-) művészettörténész által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek dedikált! Bp., 1997, 1956-os Intézet. 286 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötésben.
Krónika-töredék. Nagy László naplója 1975. február 14-től 1978. január 29-ig. Sajtó alá rendezte Görömbei András. Bp., 1994., Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban
Andrássy Kurta János: Egy marék siker I-II. köt. Avagy hatalmi harc a művészetben. Bp., 2002., BBS-Info. Kiadói papírkötések, néhány ceruzás aláhúzással.
Történeti festő a XX. században András Tibor. Sümegi György elemző tanulmányával. Szerk.: András Ferenc, és Murányi Gábor. A historical painter in the 20th century Tibor András. Bp., 2017., Argumentum. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Fülep Lajos és Kner Imre levelezése. Összeáll., bevezette és jegyzetelte: Sümegi György. Szerk.: Erdész Ádám. Forráskiadványok a Békés Megyei Levéltárból 17. Gyula, 1990, Békés Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, jó állapotban
Lyka Károly 2 db könyve: Nemzeti romantika. Magyar művészet 1850-1867. Bp., 1982, Corvina. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban. + Közönség és művészet a századelőn. Bp., 1982, Corvina Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval.
Diehl, Gaston: Vasarely. Körner Éva előszavával. Ford.: Havas Lujza. Bp., 1973, Corvina. 100 p. Harmadik kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborító nélkül, kissé foltos borítóval, borító hátulján apró felületi sérülésekkel.
Dr. Tóth Ervin: Józsa János festészete és grafikája. Kiállítási katalógus. Debrecen, 1974, Alföldi-ny., 53+(3) p. Többnyelvű. Józsa János műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült borítóval. Józsa János (1936-2016) festőművész által DEDIKÁLT példány.