Lübke, Wilhelm: Denkmäler der Kunst. Zur Übersicht des Entwicklungsganges der bildenden Künste, von den frühesten Werken bis auf die neuere Zeit. Stuttgart, 1864, Ebner & Seubert, IV+56 p. + 56 t. (fekete-fehér képtáblák). Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott, dombornyomott, harántalakú egészvászon-kötés, kopottas, kissé sérült borítóval, foltos lapokkal.
Beaumont, Cyril: Puppets and Puppetry. London-New York, 1958, The Studio. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel.
Not fade away. The rock & roll photography of Jim Marshall. Edited by David Fahey. Foreword by Michael Douglas. London, 1997., Aurum Press. Angol nyelven. Első kiadás. Rendkívül izgalmas képanyaggal illusztrált, rajtuk pl.: Rolling Stones, Beatles, Led Zeppelin, Jimi Hendrix, Muddy Waters, Bob Dylan, Jim Morrison, Janis Jopplin, Alice Cooper, Johnny Cash és mások. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papírborító alsó sarkán folttal.
Barcsay Gyűjtemény, Szentendre. Kiállítási katalógus. A kiállítást rendezte és a katalógust összeáll.: Petényi Katalin. Szentendre, (1978), Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Barcsay Jenő műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötés. A művész, Barcsay Jenő (1900-1988) által aláírt példány!