2 000 HUF
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. Bp., 1925, Enciklopédia, VIII+324+(4) p. Második kiadás. Kiadói aranyozott egésvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a gerincen sérüléssel.