Henry S. Landor: Utazás a rejtelmes Tibetben. Átdolgozta: Tábori Kornél. [Bp., 1927, Tolnai], 315+(2) p. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Félvászon-kötésben, kopott, kissé sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal, hiányzó címlappal, ajándékozási bejegyzéssel.
Karl Baedeker: Italien von den Alpen bis Neapel. Kurzes Reisehandbuch. Leipzig, 1908, Verlag von Karl Baedeker, XLII+412 p. Hatodik kiadás. Térképekkel illusztrált. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel./ Linen-binding, with worn cover, and damaged spine, in German language. Sixth edition.
Prohászka László 4 műve:
Lovas szobrok, Duna-korzó, Lengyel emlékek. A mi Budapestünk. Bp., 1997-2001., Budapest Főváros Önkormányzata. Kiadói papírkötés.;
Budavári szoborkalauz. Bp., 1990., Zrínyi. Kiadói kartonált papírkötés.