Dr. Szántó Konrád: Az 1956-os forradalom és katolikus egyház. Miskolc, é.n., Szent Maximilian Lap- és Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, az elülső borító sarkán törésnyommal, egyébként jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Kisfaludy László: A kisfaludi Kisfaludy család története. Régi magyar családok 2. Debrecen, 2004, Hajdú-Bihar Megyei Múzeumok Igazgatósága. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
Báró Mednyánszky Cézár emlékezései és vallomásai az emigrációból. Ford. és kiegészítésekkel ellátta: Dr. Óvári-Avary Károly. Bp., 1930, Singer és Wolfner (Biró Miklós-ny.), 1 t. + 238+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kissé sérült lapszélekkel, a belső kötéstáblán és az első táblán kisebb foltokkal.
Györffy, György: King Saint Stephen of Hungary. Atlantic Studies on Society in Change 71. New York, 1994, Columbia University Press. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
Csics Gyula: Magyar forradalom, 1956. Napló. Bp., 2006, 1956-os Intézet. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Az eredeti kézirat reprint kiadása. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Mitteilungen des Deutschen Instituts für Ägyptische Altertumskunde in Kairo Band III., Heft I. Grabungsbericht Hermopolis. DEDIKÁLT! Augsburg, 1932, Dr. Benno Filser Verlag. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
Dr. Kohut Adolf: Bismarck és Magyarország. Bp., 1915, Athenaeum, 160 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, néhány kijáró lappal.
The Hungarian Revolution 1956. Written and compiled by Ákos Réthly. Design and edited by Tímea Adrián. Consultant Eörsi László historian. Bp., 2006., Private Planet. Gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. + Desider A. Pragay: The true face of the Soviet Moloch. Essen, 2002., ny. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.