Kádár Iván et al.: Adatok Magyarország gazdaságtörténetéből. Segédanyag a Magyar Dolgozók Pártja "Politikai Gazdaságtan" szakosított tanfolyama számára. Bp., 1955-1956, Szikra, 93+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal.
Nami király megtérése. Dzsaina legendák és miniatúrák az Uttaradzsdzshajana-Szuttából. Fordította és a jegyzeteket írta: Vekerdi József. Az utószót Wolfgang Morgenroth írta. Prométheusz Könyvek 2. Bp.,1984,Helikon. Kiadói papírkötés.
Emlékezés Szent István királyról és birodalmáról. Emlékkönyv a nagy magyar király halálának kilencszázadik évfordulóján. Szerk.: Lukinich Imre. Bp., 1938, Magyar Nemzeti Szövetség (Vác, Kapisztrán-ny.), 222+(2) p. A borító Nagyistók István és Mihály Gyula munkája. Fekete-fehér szövegközi fotókkal, rajta Wekerle Sándor, Tisza Kálmán, Tisza István, Apponyi Albert, IV. Károly, Zita királyné és mások ...
National Relics. A history of the war banners of the Hungarian Revolution and War of Independence 1848-49. by Jenő Györkei and Györgyi csákváriné Kottra. Bp., 2001. Zrínyi Kiadói papírkötésben
Friedrich von Duhn: Pompeji, Eine Hellenistische Stadt in Italien. Mit 62 Abbildungen im Text und auf 1 Tafel. Aus Natur und Gesteswelt 114. Bändchen. Leipzig, 1906., B. G. Teubner. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.