[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, melly Magyar Királyi Birodalomnak az az Magyar Orszángak és hozzá kapcsoltt egyébb részeinek. I. földleirását, II. mostani polgári állapotját, 's III. a magyar nemzetnek történetét tanuló ifjak számára hiven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával. XI. toldalékkal. 1845-ik évi kiadás. Pest, 1845, Trattner-Károlyi, 330+96+XVI p. Átkötött félvászon-kötés...
Szentpéteri Kun Ágota: A debreceni református nagytemplom (1805-1827.) Debrecen, 1930, Városi Nyomda, 44 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, bélyegzéssel.
Cholnoky Jenő (1870-1950): Balaton. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937], Franklin. Szövegközti ábrákkal, illusztrációkkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas állapotban.
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Angolból fordította Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Száz képpel és térképekkel. Bp., Franklin Társulat, é.n. Kiadói aranyozott, festett, kopott egészvászon kötésben.
Baktay Ervin (1890-1963): Hindusztán. 55 képpel és 2 térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin,194+2 p.+18 (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
Baedeker: Svájc útikönyv. Rengeteg térképpel. / Karl Baedekker: Schweiz tourist guide with maps and pictures. Leipzig 1920. Baedeker. Egészvászon kötésben .kopott, hozzá még 5 db térkép
Karl Baedeker: Belgien und Holland nebst dem Großherzogtum Luxemburg. Leipzig, 1904, Karl Baedeker. Dreiundzwanzigste Auflage. Német nyelven. Kihajtható térképekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen sérüléssel, a borítón kis kopásnyomokkal.