Lucfalva története 1235-1994. Összeáll.: Juhász Gyuláné. Lucfalva, 1994, GE & G Ügynökség, 18 p. Egészvászon-kötésben, helyenként összeragadó lapokkal.
Fazekas István: Emlékezés Szalay Gyulára. A szerző, Fazekas István által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek DEDIKÁLT példány. Különlenyomat a Cumania V. Ethnographiából. Kecskemét, 1978., Bács-Kiskun M. Múzeumok Közleményei, 375-383 p. Szalay Gyula (1865-1937) katolikus főgimnáziumi tanár, a kiskunfélegyházi Kiskun Múzeum alapítója.
The Netherlands. Seen by the tourist. Photographs by Cas Oorthuys a.o. Introduction by Johan Luger. Amsterdam-Antwerpen,én., Contact. Angol és holland nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt, foltos papír védőborítóban.
Katz Richárd: Vidám napok barna emberek között. Ford.: Görög Imre. Bp., é.n., Tolnai. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Lippay Lajos: Három világrész partjain. Utirajz. Bp., é.n., Magyar Katolikus Írók Könyvei. Kiadói egészvászon kötésben, a szerző fényképfelvételeivel illusztrálva
Gvadányi József:Pöstyéni förödés a' mellyet egy magyar lovas ezredbűl való százados az ottan történt mulatságos dolgokkal, élő magyar nyelven, versekbe foglalt, ... Bp., 1921, Rózsavölgyi, 45+2+II+3 p. Az 1787-es kiadás faksimile kiadása. Kiadói papírkötés
Sz. Lukács Imre: A mi falunk, a mi gazdaságunk. Tiszasziget, 1969, (Szegedi Ny.), 52 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés, kissé kopott borítóval.
Alte Gassen - Stille Winkel. 57 ganzseitige Abbildungen mit einem Vorwort von Ilse Riem. Leipzig, 1923, Wilhelm Goldmann. 68 p. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
Carl Gottlieb von Windisch: Geographie des Königreichs Ungarn. Lőwe, cca 1780. Die Maramaroscher, Szabolcserm Szathmárer, Ugocser, Biharer, Arader, Torotaler, Krassower Gespannschaft, Militärgrenze. 234p. Borító nélkül és az utolsó, Csongrád megyét leíró részek hiányosak.