cca 1920-1930 Az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület által kiadott, névre szóló "Nemzeti Ereklye" tanúsítvány, a történelmi Magyarország valamennyi vármegyéjének címerével és az összes vármegyéből származó földet tartalmazó ércbullával, keretben 23x15 cm.
cca 1920-1930 Az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület által kiadott, névre szóló "Nemzeti Ereklye" tanúsítvány, a történelmi Magyarország valamennyi vármegyéjének címerével és az összes vármegyéből származó földet tartalmazó ércbullával, alul kissé sérült, 23x15 cm.
cca 1920-25 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
1921 Bosznay István (1868-1944) festőművész, képzőművészeti főiskolai tanár "Művészet és műélvezet" c. előadásának kézirata, 9 beírt oldal, autográf aláírásával, autográf felirat szerint a Keresztény Liga (feltehetően az Egyesült Keresztény Nemzeti Liga) képkiállításán elhangzott, első és utolsó lap kissé sérült.
1929 Friedrich Voelcker (1872-1955) sebész orvos saját kezűleg írt képeslapja Szörényi Erzsébet (1904-1987) geológusnak / Autograph letter of Friedrich Voelcker doctor, chirurg to a Hungarian scientist
1930.III.24 vitéz Németh (Deisler) Károly ny. áll. tábornok, a Budapest Budai nemzeti munka védelmi hivatal vezetőjének (korábban a m. kir. 14. honvédgyalogezred parancsnoka, később A Légoltalmi Liga alakuló ülésekor a Liga vezetőségi tagja) gratuláló sorai Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez, négy évtizedes művészi munkájának jubileuma alkalmából.. Egy géppel írt Budapest Budai nemzeti...
1930. március Bp., Sándor Béla (1872-1949) festő, az Országos M. Kir. Iparművészeti Iskola tanára gratuláló levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez jubileuma alkalmából. Egy kézzel írt oldal fejléces papíron, Sándor Béla autográf aláírásával, eredeti fejléces borítékban.
1930.II.19 Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) festőművész autográf sorai szüleihez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez és feleségéhez Párizsból, amelyben többe közt arról számol be, hogy jár a Colarossi iskolába rajzolni. Párizsi képeslapon, Kézdi-Kovács Elemér autográf becenév aláírásával .
1930. március. 21 Bp., Kövér Gyula (1883-1972?) festő gratuláló sorai Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez jubileuma és kitüntetése alkalmából. Két kézzel írt oldal, Kövér Gyula autográf aláírásával, eredeti borítékban.
cca 1930-1950 Julius Faludi Werkzeug- und Maschinenfabrik / Faludi Gyula Szerszám- és Gépgyár Budapest, illetve Faludi Gyula vezérképviselete alá tartozó külföldi vállalatok (Teichert & Sohn, Liegnitz) illusztrált reklámkiadványai, prospektusok, magyar és német nyelvűek + egyéb kapcsolódó dokumentumok, fejléces papírok, jegyzékek, tervrajz, kéz- és gépiratok. Faludi Gyula Szerszám- és Gépgyárának ...