Gratz Gusztáv: A dualizmus kora. Magyarország története. 1867-1918. I-II. kötet. Magyar Szemle könyvei VIII-IX. kötet. Bp.,1934, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egész- és félvászon kötésben, a borítókon kopásnyomokkal, az I. kötet hiányos címlappal, ceruzás aláhúzásokkal, a II. kötetben aláhúzásokkal és lapszéli jegyzetekkel, feltehetőleg egy szakembertől, történésztől, a lapok között újságcikkekke...
Blunden, C. - Elvin, M.: A kínai világ atlasza. Ford.: Pálvölgyi Endre, Ferenczy Mária. Bp., 1995, Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Pesthy Frigyes: Száz politikai és történeti levél Horvátországról. Bp., 1885, Akadémiai Könyvkereskedés,(Knoll K. és Társa), VIII+419 p. Korabeli vászon kötésben
Dr. Matolay Géza: Gróf Teleki Pál élete és munkássága a magyar revízió szolgálatában. Bp., Halász Irodalmi és Könyvkiadóvállalat. Kiadói dombornyomott egészvászon kötés, kopottas állapotban.
Thuküdidész: A peloponnészoszi háború. Ford., a jegyzeteket és az utószót írta: Muraközy Gyula. Bp.,1985, Európa, 825 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Lelbach Gyula: Romba dőlt világ. Képek és történetek a Délvidék múltjából. Bp., 2009, Akaprint. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Lelbach Gyula: Bácskai katonacsaládok története. Bp., 2011, szerzői magánkiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Kállay Ferenc: A pogány magyarok vallása. Szerk.: Veress Ferenc. Mitológia I. Magyar történelmi magyarázatok források és tanulmányok. New York, 1971., Evilath Publication. Emigráns kiadás. Kiadói műbőr-kötés, benne egy jegyzetlappal, rajta Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus saját kezű jegyzeteivel.