2 Kornis Gyula kötet kolligátuma: Kornis Gyula Magyarország közoktatásügye a világháború óta; 555 p. + Az elszakított magyarság közoktatásügye. Irták: Barabás Endre, Berkes József, Csuppay Lajos, Jancsó Benedek, Kornis Gyula, Pechány Adolf. Szerkesztette és bevezetéssel ellátta Kornis Gyula. 230p. + 1 kihajtható térkép. Korabeli egészvászon kötésben. MIndkét kötet DEDIKÁLT Dékány István részére.
Magyar-latin kézi-szótár a középiskola számára. Szerk.: Holub M. és Köpesdy S. Bp., 1894., Lauffer Vilmos. Második kiadás. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés.
Friedrich Nietzsche: Zarathustra. Mindenkinek szóló és senkinek se való könyv. Ford.: Fényes Samu. Nietzsche Válogatott munkái. Bp.,én.,Világirodalom. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Győrffy István: A néphagyomány és a nemzeti művelődés. A magyar táj és népismeret könyvtára 1. Bp., 1939, Egyetemi Néprajzi Intézet, 91+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, régi intézményi bélyegzővel.
Heller Farkas: Közgazdasági lexikon. Bp., 1937, Grill Károly, VII+(1)+499 p. Kiadói egészvászon-kötés, néhány kissé szakadt lappal, az utolsó lap és a szennylapok kijárnak.
Népi vallásosság a Kárpát-medencében 6. Szerk.: S. Lackovits Emőke, Mészáros Veronika. Veszprém, 2004., Veszprém Megyei Múzeumi Igazgatóság. Kiadói papírkötés,