Magyarország vármegyéi és városai. Főszerk.: Borovszky Samu. 4. kötet. Nyitra Vármegye. Bp., 1899, Apollo Irodalmi Társaság. Gazdagon díszített, festett, aranyozott vászonkötésben. A borítótábla, kopottas, gerincen kis sérülés, egy kihajtható melléklet szakadt, néhány lap foltos
Váradi Péter Pál - Lőwey Lilla: Erdély - Székelyföld 5 kötete: Gyimesek vidéke; Felső-Nyárád vidéke; A legnagyobb székely (Orbán Balázs); Marosvásárhely; Szováta és vidéke. Veszprém, 2006-2009., PéterPál Kiadó. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Gajus Scheltema - Tibor Bérczes - Martijn de Vries: Andrássy út. Views of an Avenue. A szerzők, Gajus Scheltema (Hollandia budapesti nagykövete), Bérczes Tibor (fordító) és Martij de Vries (fotóművész) által ALÁÍRT példány. Bp., 2017., Corvina. Rendkívül gazdag fotóanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a borító modern professzionális átlátszó...
Sven Hedin: A vándorló tó. I-II. köt. Ford.: Mezey Dénes. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1940], Franklin-Társulat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói gazdagon aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott gerinccel,
Führer durch Fiume und Umgebung. Herausgegeben von Leo Woerl. Woerl's Reisehandbücher. Leipzig, Woerl's Reisebücherverlag. Kiadói papírkötés, 2 db térképmelléklettel, középső lap kijár, néhány ceruzás aláhúzással./ Paper-binding, some pages are coming out, with some underlining.
Munk Manó - Frivaldszky János - Koch Antal: A Herkulesfürdő és környéke. Természettudományi, orvosi, fürdészeti, történelmi és statistikai tekintetben. Emlékül a magyar orvosok és természetvizsgálók 1872. a Herkulesfürdőben (Mehádián) tartott XVI. nagygyűlésére. A gyógyhely által ajánlva a nagygyűlés tagjainak. Írta Munk Manó. A földtani részt írta Koch Antal. Az állattanit Frivaldszky János. Pest...
Lelbach Gyula: A világjáró földesúr. Vojnits Oszkár élete és vadászkalandjai. Bp., 2009, Akaprint. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Csontos Pál: A tótkomlósi tűzoltóság története. Tótkomlós, 2010, Tótkomlósi Önkéntes Tűzoltóság. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
1933 Magyarország helységnévtára. Szerk. és kiadja: A M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1933., Hornyánszky Viktor Rt., X+839+1 p. + 7 (térképek, 1 kétoldalas) t. + 8 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval,