1845 Pigay Antal, Széchenyi Ferencz gróf titoknokának autográf levele Úry József későbbi 1848-as honvédnek, ügyvédnek, unokaöccsének, melyben egyetemi tanulmányairól érdeklődik és további szorgalomra sarkallja.
1875-1879 Székelyudvarhelyi patikus levelezése katonának bevonult fiával nagy solymosi Koncz Frigyessel, aki később k.u.k. tábornok lett. Német nyelven. Sok levél korabeli, feliratos levéltobozban
1881 Festészeti boncztan. Á. Székely Bertalan történelmi festész és tanár előadásai nyomán közli Ruby Miroszláv rajztanárjelölt. Bp., 1881, Rajztanárképezdei Társaskör (Beck F.-ny.), 159+(1) p. Litográfiai úton sokszorosított jegyzet, kézirat. Kissé sérült lapokkal, fűzés nélkül, korabeli félvászon mappában.
1890 Adorján Ármin, született Auspitz (1867-1938) újságíró, szerkesztő, ügyvéd, a naagyváradi Szabadság c. lap főszerkesztőjének levelezőlapja Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek,
cca 1890-1910 André Blum, a Compagnie Francaise des Parfums d'Orsay francia parfümgyártó vállalat budapesti igazgatójának névjegykártyája, autográf üdvözlő sorával / André Blum French perfume company director's business card, with autograph notes
1896 Régi emlékkönyv, benne számos magyar és német nyelvű bejegyzéssel (versek, népdalok, stb.), fémkapcsos, vászonborítású füzetben, helyenként sérült / kijáró lapokkal
Gyöngy Pál (1902-1990) zeneszerző óriás hagyaték tétele. Nagyrészt kották, és nyomtatványok, de közte néhány személyes okmány, kézirat és fotó is...stb Változó állapotban.
cca 1900-1940 4 db névjegykártya: Pernusi Persa Szilárd kereskedelemügyi m. k. ministeri s. hiv. főigazgató; Deák Lőrinc M. kir. áll. rendőrségi detektív; Dr. vitéz Dengyel Ernő ügyvéd, Bp. székesfőváros vitézi szék XI. ker. ügyésze; Dr. Katona Mór egyetemi tanár; rajtuk dombornyomott címerrel ill. Vitézi jelvénnyel, korabeli feljegyzésekkel