5 db Bak Imre kiállítási katalógus: Fotókonceptek / Photoconcepts 1971-1979, Imre Bak 1988-1992, Mintha... / Quasi... 1999-2000, Bak Imre 2001-2003, A történet folytatódik / The Story Continues 2004-2007. Gazdag képanyaggal, Bak Imre (1939- ) Munkácsy- és Kossuth-díjas festő és képzőművész műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói papírkötés, az egyik kötet borítója lejár.
The Sopron Collection of Jesuit Stage Designs. (Jezsuita iskoladrámák díszlettervei). Szerk.: Jankovics József. Knapp Éva, Kilián István és Bardi Teréz tanulmányaival, Marcello Fagiolo előszavával. Bp., 1999, Enciklopédia, 291+1 p. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Számozatlan példány. A Szép magyar ...
Művészet a háborúban - Kunst im Krieg. Propaganda katalógus. A Magyar-Német Társaság, Budapest, Nemzeti Szalon. 1943. Sok érdekes festmény reprodukciójával. Többek között Benyovszky István, Markos Lajos, Kretshmann Ernst. Korának megfelelő állapotban.
Rippl-Rónai József emlékkiállítása. Petrovics Elek és Lázár Béla előszavával. Az Ernst-Múzeum századik kiállítása. Bp., 1928., Ernst-Múzeum, 1 (színes) t.+23 p+5 t. Fekete-fehér és 1 db színes reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés, néhány ceruzás aláhúzással, a borítón kis folttal. Ritka!
Országos Magyar Képzőművészeti Társulat 4 kiállítási katalógus: Téli nemzetközi kiállítás 1906-7, Téli kiállítás 1907-8, Tavaszi kiállítás 1908, Tavaszi kiállítás 1909. Bp., én., Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, a borítók sérültek, kettő hátsó borítója hiányzik.
1914 A Fény. Művészfényképezési folyóirat. Szerk.: Hoffmann Viktor. IX. évf. 3. sz. Bp., 1914, (Hornyánszky Viktor-ny.), (8) p.+33-48 p.+(32) p. A címlap Kozma Lajos munkája. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva (Mai Manó, Szenes Adolf, Kiss Zoltán és mások felvételeivel). Számos korabeli hirdetéssel, szecessziós illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérülésekkel, az első lapon kisebb s...
Lőwy Árpád: Magyar ethnographia. Szerkesztette: Dr. Löwy Árpád. Illusztrálta: [Homicskó Athanáz], Farkas Pinkász. I. kötet. Képek szöveg nélkül. Gyoma, 1910. Kner Izidor. 4 szövegoldal hiányzik. 1 + 24 t. (színes). Kner magánkiadás, forgalomba nem került.
1911 A Ház. Művészeti folyóirat. IV. évf. 1-2. sz. (utolsó évfolyam). Szerk.: Málnai Béla, Székely Dezső. Bp., Athenaeum-ny. A címlap és az iniciálék Kozma Lajos munkái. Benne Zichy Mihály vallomásai és két akvarellje, Székely Bertalan munkái, fekete-fehér fotók, hirdetések, szecessziós illusztrációk, stb. Részben felvágatlan lapokkal, sérült, széteső állapotban.
Bibliotheca Corviniana. Összeáll.: Csapodi Csaba, Csapodiné Gárdonyi Klára, Szántó Tibor. Bp., 1967, Magyar Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban. Ajándékozási sorokkal Liska Dénes (1927-2012) író, dramaturg, a Szabó család "atyja" névjegykártyáján.
Spoerri, Daniel: Sztuka wyjeta z codziennosci. Art Taken Out of the Ordinary. Kraków, 2016, MOCAK. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Lengyel és angol nyelven. Kiadói papírkötés.